Jei bent kiek domėjotės svetainių kūrimu, ko gero tikrai esate girdėję apie „WordPress“ turinio valdymo sistemą. Neabejojame, jog daugeliui beskaitant kilo klausimas – „O tai kas yra tas „WordPress“?“.

Paprastai tariant, „WordPress“ sistema – tai pats populiariausias įrankis internetinėms svetainėms kurti. Tarp kitko ji yra ant tiek populiari, jog daugiau nei trečdalis pasaulio svetainių yra paremtos būtent šia platforma.

Šiame straipsnyje – kiek plačiau apie „WordPress“ ir dažniausiai kylančius klausimus apie ją žmonėms.

Domina „WordPress“ svetainės SEO optimizavimo paslaugos? →

Ar „WordPress“ lengva naudoti?

Niekada nesate kūrę internetinės svetainės? Ne problema. Naudojantis „„WordPress““ jums nereikia mokytis atskirų programavimo dalykų tokių kaip HTML, CSS ar kitų įrankių apie kuriuos kalba svetainių kūrimo profesionalai.

Tarp kitko, nereikia būti ir dizaineriu. Žmonėms siūloma tūkstančiai nemokamų svetainių šablonų, dar kitaip žinomų kaip temos.

Profesionalią svetainę galima susikurti net nerašius nei vienos eilutės „kodo“.

Kokio tipo svetaines galima kurti su „WordPress“?

Su „WordPress“ platforma iš esmės galima sukurti bet kokio tipo svetainę, kurią pageidaujate, nuo paprasto „blog“ tipo varianto iki jūsų verslui ir pardavimas skirto internetinio puslapio. Tokie papildiniai kaip WooCommerce apskritai leidžia svetainę paversti pilna elektronine parduotuve.

Iš esmės galima sakyti, jog „WordPress“ yra pakankamai paprastas įrankis kurio gali naudotis bet kas norintis susikurti savo svetainę. Tuo pačiu metu ji turi užtektinai funkcionalumo, jog net patyrę svetainių kūrėjai „WordPress“ naudoja kaip unikalios svetainės kūrimo bazę.

Kaip veikia „WordPress“?

„WordPress“ profesionalų tarpe neretai yra vadinama TVS (Turinio Valdymo Sistema). Galima sakyti, jog ši platforma yra tarsi jūsų svetainės operacinė sistema, kurią kiekvienas savininkas gali individualizuoti pagal savo poreikius.

Pati sistema funkcionuoja ant jūsų hostingo paskyros, na o visus pokyčius svetainėje galima atlikinėti labai paprastai. Tereikia prisijungti prie jos administravimo mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu.

Pažvelgus į platformą kiek iš techninės pusės, verta paminėti, jog „WordPress“ naudoja MySQL duomenų bazės serverius saugoti jūsų svetainės turinį ir jos nustatymus ir NginX ar Apache serverius pristatyti jūsų svetainės puslapius lankytojus. Pati platforma yra suprogramuota naudojant JavaScript ir PHP kalbas.

Žinoma, tai tik techninės detalės kurių nereikėtų išsigąsti kuriant svetainę. Jų jums neprireiks jei jūs kuriate itin paprastą internetinę svetainę.

Koks skirtumas tarp WordPress.com ir WordPress.org?

Prieš keliaujant toliau, verta pakalbėti apie dvi skirtingas „WordPress“ versijas, su kuriomis susidursite kurdami savo svetainę, tai yra – „WordPress“.com ir „WordPress“.org.

WordPress.com – tai „WordPress“ versija oficialiuose „WordPress“ serveriuose. Tai reiškia, jog sukurta svetainė ir jos duomenys bus priklausomi nuo pagrindinių serverių, o klientas iš savo pusės, turės kiek mažiau lankstumo.

Susikurti nemokamą svetainę čia gali bet kas ir nemokamai, tereikia nukeliauti adresu ir užsiregistruoti.

Tiesa, nemokamoje versijoje yra ir trūkumų. Naudojantis ja, neturėsite prieigos prie gausybės siūlomų temų, taip pat ir naudingų papildinių, nebent įsigyti „WordPress“ paskyrą verslui. Papildomas mokestis bus taikomas ir tiems, kurie nori turėti savo unikalų domeno vardą.

Nepaisant apribojimų, itin paprastoms „blog“ tipo svetainėms tokios platformos pilnai užtenka.

WordPress.org – tai lanksčioji „WordPress“ versija kurią bus galima naudoti ant savo hostingo paskyros, ją pilnai tvarkyti pagal norimą dizainą ir funkcionalumą. Čia jau apribojimų nebus, bus galima rinktis temą kuri jums patinka ir surašyti į svetainę pageidaujamus papildinius.

Tiesa, gali sakyti, jog šiai versijai reikės daugiau papildomo darbo – surasti hostingo tiekėją, mokėti viską taisyklingai susirašyti ir t.t. Todėl šią versiją labiau patartina naudoti tiems, kurie nori turėti daugiau laisvės ir išnaudoti pilnas „WordPress“ galimybes.

Ar „WordPress“ yra nemokama platforma?

Taip, „WordPress“ yra visiškai nemokama (open-source) platforma naudojimui ir modifikavimui pagal savo poreikius. Verta žinoti, jog jūs taip pat turėsite prieigą prie bazinio „WordPress“ kodo, taigi jei pats esate kiek susipažinę su programavimu ar turite specialistų savo komandoje, platformą gali būti pritaikyta praktiškai bet kokiai paskirčiai.

Dar vienas „WordPress“ privalumas yra tai, jog sukūrus svetainę jūs išlaikysite į ją nuosavybės teisę, nesvarbu ar keisite hostingo tiekėją ar atliksite kokius kitus veiksmus. To negalima pasakyti apie kitas nemokamas platformas svetainių kūrimui kaip Squarespace, Wix, Weebly ir t.t.

Kaip išmokti WordPress

Kaip išmokti „WordPress“?

Resursų „WordPress“ mokymuisi – tikra gausybė. Nuo knygų, iki straipsnių internete ar vaizdo įrašų „Youtube“, čia galima rasti informacijos apie bet kokią funkciją ir norimą kurti svetainės tipą.

Kaip atsisiųsti „WordPress“?

Parsisiųsti „WordPress“ galima nuėjus tiesiog į „WordPress“.org, tačiau greičiau jums to net nereikės daryti. Dauguma hostingo tiekėjų šiais laikais iš karto siūlo galimybę įsirašyti „WordPress“, vos įsigijus hostingo paskyrą.

Kaip gauti „WordPress“ pagalbą?

„WordPress“ platforma – nuolatos auganti, tačiau kas išskiria ją iš kitų – tai itin aktyvi jos bendruomenė. Tiek .com, tiek .org versijos turi pagalbos forumus, į kuriuos galima kreiptis jei žmogus turi kokių klausimų.

Jei norite tiesioginės pagalbos, verta pagalvoti apie „WordPress“ susitikimus organizuojamus kiekvienoje šalyje. Paprastai apie artimiausius platformos bendraminčių susibūrimus informaciją galima rasti nuėjus į svetainės administravimą. Lietuvoje dažniausiai susitikimai vyksta Kaune.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme „WordPress“ platformą. Galima sakyti, jog šis įrankis yra tikrai puikus būdas susikurti tokią svetainę kokią pageidaujate, neišleidžiant nė cento.