wordpress joomla programavimo paslaugos

Mes dirbame su tokiomis turinio valdymo sistemomis: WordPress, Joomla, Prestashop, CMS Made Simple.

Mūsų programavimo paslaugos:

 • TVS ir plugin’ų (įskiepių) versijų atnaujinimas
 • Dizaino keitimas be informacijos praradimo
 • Migravimas iš vienos TVS į kitą be SEO pozicijų praradimo
 • Klaidų taisymas
 • Kuriame naujus plugin’us (įskiepius)
 • Integruojame papildomus modulius ir funkcijas
 • Svetainės greičio optimizavimas
 • Tinklalapio saugumo didinimas
Jeigu reikia operatyvios pagalbosSpauskite čia

Kas yra Joomla ir WordPress?

Joomla! – atviro kodo svetainių turinio valdymo sistema. Sistema parašyta PHP kalba, naudoja MySQL duomenų bazę, ją sudaro įvairūs moduliai – galimybės rašyti naujienas, straipsnius, publikuoti, komentuoti, forumas, apklausa ir t. t.

Joomla versijos

Joomla 1.5 buvo išleista sausio 2008-ųjų sausio 22 d. vėliausia versija 1.5.26 pasirodė 2012-ųjų kovo 27 d. Ši versija pirmoji sulaukė ilgalaikio naudojimo (long-term support), t. y. buvo išleisti trys didesni ar mažesni leidimai ir išlaikyti iki trijų mėnesių po sekančios versijos. 2012-ųjų balandis yra oficiali Joomla 1.5 versijos gyvavimo pabaiga.

Joomla 2.5 buvo išleista 2012-ųjų sausio 24 d. Tai buvo pirmoji versija, kuri galėjo veikti kitose duomenų bazėse be MySQL. Buvo naudojama iki 2014-ųjų pabaigos.

Joomla 3.0 buvo išleista 2012-ųjų rugsėjo 27 d. 2012-ųjų gruodžio 24 d. buvo nuspręsta pridėti dar vieną versiją 3.2 3.x serijoms tam, kad būtų pagerinta gyvavimo raida ir padidinta parama ilgalaikio naudojimo versijoms.

WordPress

Tai yra laisvai platinama turinio valdymo sistema, sukurta naudojant PHP kalbą ir MySQL duomenų bazę. 2017 m. vasario duomenimis, WordPress yra naudojamas daugiau nei 27.5 proc. TOP 10 milijonų interneto puslapių. Tai yra populiariausia interneto svetainių valdymo arba blogų sistema, naudojama daugiau nei 60 milijonų interneto svetainėse.

Joomla, WordPress ir kitų TVS dizaino atnaujinimas ir korekcijos

Svetainės dizainą galima atnaujinti pilnai arba dalinai, t. y. atlikti tik tam tikrų tinklapio dizaino elementų pakeitimus, tokius kaip:

 • spalvų keitimas,
 • informacinių blokų redagavimas, šalinimas arba papildymas
 • neteisingai atvaizduojamų elementų korekcijas
 • banerių ar grafinių elementų korekcijos

Tai vadinasi front end programavimo darbai. Pakeitimus galima atlikti naudojant jūsų svetainės turimus CSS elementus arba galima sukurti naujus. Tokiu atveju dizaino keitimams bus reikalingas ne tik programuotojas, bet ir dizaineris.

WordPress ir Joomla TVS atnaujinimas

Joomla TVS atnaujinimas naudingas dažnai. Svetainės administratorius yra informuojamas apie naujos versijos atsiradimą per control panel. Joomla administratorius gali savarankiškai atlikti atnaujinimą, bet patartina prieš bet kokį atnaujinimą pasidaryti pilną svetainės rezervinę kopiją.

Neretai, atlikus Joomlos atnaujinimą svetainėje atsiranda klaidos. Tinklapis gali visiškai nebeveikti arba veikti dalinai. Klaidų taisymui reikalingas kvalifikuotas Joomla programuotojas. Kuo daugiau svetainėjė yra naudojama įskiepų, komponentų ir modulių, to didesnė tikimybė, kad tarp jų gali atsirasti konfliktai.

Kodėl atsiranda atnaujinimai?

Kiekvienoje naujesnėje versijoje turinio valdymo sistemoje yra išleidžiami tam tikrų funkcijų papildymai, patobulinimai ir pataisymai. Kiekviena versija turi išsamų sąrašą, kokios funkcijos patobulintos arba kokios spragos buvo pašalintos. Ypač svarbu, atnaujinti TVS saugumo dėlei.

Saugumo klausimas yra aktualus visoms turinio valdymo sistemoms. Ko senesnė TVS versija naudojama, tuo labiau žinomos jos saugumo spragos ir dėl to yra didesnė tikimybė, kad svetainė gali būti nulaužta.

Funkcijų atnaujinimas yra dar vienas svarbus TVS atnaujinimo faktorius. IT pasaulis keičiasi greitai, o programavimo kalbos tobulėja. Klaidos svetainėjė gali atsirasti dėl nematomų pakeitimų. Pavyzdžiui, jūsų serverio tiekėjas, atnaujino serverio PHP versiją jums to nežinant, o jūsų pasenusi svetainė nebepalaiko naujos PHP serverio versijos.

Tokiu atveju, jums bus reikalingas programuotojas, kuris galės atnaujinti ištaisyti klaidą ir pasenusią funkciją. Nuolatinė svetainės priežiūra ir atnaujinimai padės išvengti daug nesklandumų, dėl kurių gali kristi svetainės reitingai Google paieškos sistemoje arba dėl kurių gali atsirasti nepatenkinti lankytojai, klientai arba nukentėti online pardavimai.

TVS atnaujinimo nauda:

Joomla migravimas

Kartais Joomla TVS atnaujinimas vadinamas migravimu, pavyzdžiui Joomla 2.5 migravimas į 3.0. Tai yra rimtas atnaujinimas, kuriame keičiamos visos tinklapio veikimo funkcijos. Taip pat gali pasikeisti tinklapio struktūra.

Keičiant Joomlos versiją, labai svarbu stebėti, kaip pasikeičia struktūra po atnaujinimo, jeigu ji skiriasi nuo senos versijos, norint neprarasti jau turimų reitingų / pozicijų paieškos sistemoje, būtina atlikti senų vidinių puslapių reputacijos perkėlimą su naujais vidiniais puslapiais.

TVS migravimas yra keitimas vienos turinio valdymo sistemos į kitą, pvz. Joomla į WordPress‘ą, arba Prestashop į Joomla. Tokiu atveju kuriama visiškai nauja svetainė, kurios struktūra pasikeis 100% palyginus su ankstesne svetaine.

Kritinės programuotojų klaidos

Šitame etape, nepatyrę programuotojai arba SEO specialistai daro daug kritinių klaidų, kurios veda į visų ankstesnių reitingų paieškos sistemoje praradimą. Norint išvengti nuostolių kreipkitės į mus dėl migravimo į WordPress arba Joomla TVS. Jeigu jus turite kitą turinio valdymo sistemą, kreipkitės į mus dėl vienkartinės SEO konsultacijos, kuri leis jums išvengti didelių nuostolių.

Tinklapių klaidų taisymas

Klaidos svetainėje gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Jos gali būti matomos ir nematomos lankytojams. Matomos klaidos yra tos, kai svetainės administratorius ar lankytojai mato tam tikrus dizaino elementus atvaizduojamus neteisingai arba mato pranešimą apie klaidą pačioje svetainėje. Nematomos klaidos yra tos, kurios nesimato svetainėje, bet paieškos robotai arba kodo validatoriai nustato skenuodami svetainę. Kaip teigia paieškos sistemų atstovai, jų robotai nori matyti „švarų“ tinklapių kodą.

Nematomos klaidos gali atsirasti dėl kelių priežasčių, štai keletas populiariausių:

 • Svetainė buvo paleista su klaidomis kode
 • Buvo diegiami papildomi moduliai arba įskiepai (plugin‘ai)
 • Po automatinio TVS atnaujinimo
 • Dėl nebepalaikomų funkcijų

PHP ir CSS klaidos

Dažniausiai pasitaikančios klaidos svetainėse yra PHP ir CSS. PHP klaidos yra tos, kurios lemia svetainės funkcionalumą. Jeigu tinklapyje nebeveikia tam tikros funkcijos, tai yra „backend‘o“ klaidos.

WordPress ir Joomla turinio valdymo sistemos yra skirtingos, bet jos turi vieną panašumą. Šios turinio valdymo sistemos yra programuojamos PHP kalba, todėl „backend‘o“ klaidoms ištaisyti reikalingas WordPress arba Joomla išmanantis PHP programuotojas.

CSS klaidos yra tos, kurios matomos tinklapio dizaine. Dažniausiai jos pasirodo, kai svetainės ekrano dydis yra pritaikomas telefonui ar planšetei. Dauguma svetainių administratorių tikrina svetainės atvaizdavimą tik stacionariuose kompiuteriuose, bet pamiršta patikrinti skirtinguose mobiliuose įrenginiuose.

Toks aplaidumas gali turėti negatyvią įtaką lankytojų patirčiai (UX – user experience), tai gali negatyviai paveikti svetainės reitingus, dėl to, vartotojo patirtis yra vienas iš reitingavimo faktorių paieškos sistemose.

CSS klaidoms ištaisyti reikalingas programuotojas, kuris išmano CSS programavimo kalbą. Jeigu jums reikia ištaisyti CSS ar PHP klaidas, arba atlikti dizaino pakeitimus kreipkitės į mus.

Kalbos diegimas

Lietuvių ar kitos kalbos diegimas arba keitimas yra viena iš populiariausių klientų užklausų. Mes galime atlikti Joomla arba WordPress kalbų pakeitimus jūsų svetainėje pagal galiojančius SEO reikalavimus iš paieškos sistemos Google. Tai itin svarbu darant pakeitimus WordPress turinio valdymo sistemoje, kuri pagal „default“ nustatymus gali sukurti daug dublikatų, kurie gali turėti negatyvią įtaką svetainės reitingavimui.

programavimo klaida

Atsarginių kopijų kūrimas

Svetainės atsarginės kopijos (backup) turėjimas yra itin svarbus, kai su svetainėje atsitinka nenumatyti nemalonūs įvykiai, pavyzdžiui įsilaužymas arba piktybiškas darbuotojų elgesys.

Jeigu svetainės administratorius turi pilną rezervinę kopiją, tinklapio duomenų atstatymas yra įmanomas.

Atsarginės kopijos gali būti daromos rankiniu arba automatiniu būdu, kuris numato, kad atsarginė kopija bus saugoma toje pačioje vietoje, kur ir visi svetainės failai. Tai reiškia, kad failų likimas arba saugumas priklauso nuo asmenų turinčių prieigą prie serverio, pvz. jūsų darbuotojų arba programuotojų.

Jeigu jūs norite turėti visiškai saugias svetainės kopijas, tada visi tinklapio failai turi būti saugomi atskirame kompiuteryje arba išorinėje duomenų laikykloje, pvz. USB flash atmintinėje.

Rekomenduotina naudoti tik tų tiekėjų serverį (hosting‘ą), kuris reguliariai padaro svetainės rezervinės kopijas. Pavyzdžiui, serveriai.lt atlieka turimų svetainių rezervinės kopijas kiekvienos nakties 00 val. Ir dar vieną kartą savaitės viduryje. Pasiteiraukite jūsų serverio tiekėjo, kaip dažnai jis atlieka svetainės backup kopijas. Jeigu jis to nedaro, keiskite savo hostingo tiekėją, kad išvengtumėte nemalonių situacijų ateityje.

Mūsų programuotojai gali padaryti jūsų tinklapio rezervinės kopijas, atstatyti svetainę iš turimų failų arba perkelti jūsų svetainę į kitą serverį.

Modulių ir komponentų diegimas

Joomla arba WordPress svetainėse galima praplėsti esamą funkcionalumą naudojant jau sukurtus įskiepus (WordPress plugins) arba modulius (Joomla modules & extentions). Galima rinktis mokamus arba nemokamus įskiepus, tai priklauso nuo kliento pageidavimo. Mokami moduliai, dažniausiai, turi didesnį funkcionalumą palyginus su nemokamais.

Populiariausi naudojami sprendimai WordPress ir Joomla turinio valdymo sistemoms:

 • Daugiakalbystės moduliai
 • SEO moduliai
 • Socialinių tinklų sprendimai
 • Saugumo įskiepai

Įskiepų ir modulio naudojimas turi tam tikrus trūkumus. Jeigu naudojami sprendimai buvo pagaminti skirtingų programuotojų komandų, atsiranda tikimybė, kad įskiepai gali pradėti “pjautis” tarpusavyje. Tai veda į klaidų atsiradimą arba visiško svetainės užlaužimą.

Kuo daugiau svetainėje naudojama instaliuotų plugin’u arba modulių, to didesnė tikimybe, kad moduliai gali pradėti “pjautis”. Tai taip pat turi įtaką svetainės krovimo greičiui. Kuo daugiau svetainėje naudojama įdiegtų plugin’ų ir modulių, tuo lėčiau užsikrauna tinklapis, dėl didesnio neoptimizuotų skriptų kiekio.

Rekomenduojama, prieš įdiegiant bet kokius papildomus modulius, plugin’us ar jų atnaujinimą, pasidaryti rezervinę visos svetainės kopiją. Po naujų modulio integravimo, svetainėje gali atsirasti klaidų, dėl kurių turinys bus nepasiekiamas.

Jeigu jus norite, kad šį darbą už jus padarytų profesionalai, kreipkitės į mus.

Joomla ir WordPress mokymai

WordPress ir Joomla papildomo funkcionalumo diegimas

Svetainės funkcionalumo praplėtimas naudojant jau sukurtus modulius ar įskiepus ne visada yra tinkamas sprendimas. Alternatyvus naujų funkcijų kūrimas – tai papildomas programavimas pritaikytas konkrečiam projektui. Programuotojas parašo visą kodą nuo nulio. Tokio pobūdžio svetainės funkcionalumo praplėtimas turi tam tikrus privalumus palyginus su moduliais ar plugin‘ais.

Jeigu kodas rašomas nuo nulio, tokiu atveju nekraunami nereikalingi scriptai, kurie naudojami kuriant modulius. Tai reiškia, kad nebus stabdomas svetainės krovimo greitis. Taip pat, švarus kodas, leidžia išvengti jau aukščiau minėtų problemų, kai įskepai gali pradėti „pjautis“ tarpusavyje.

Papildomas programavimas naudojamas ne tik paprastoms funkcijoms, pvz. Google captcha diegimui, lead‘ų generavimui, skaičiuoklės kūrimui bet ir sudėtigesniems darbams, pvz. el. parduotuvės duomenų bazės sujungimui su buhalterine programa.

Darbas su Joomla ir WordPress – apmokymai

Jeigu jūs turite svetainę, bet nemokate su ja dirbti, mes galime suteikti apmokymus gyvai arba internetu. Po apmokymų žinosite, kaip kelti turinį, gausite Seo rekomendacijas dėl turinio kėlimo, išmoksite redaguoti ir šalinti turinį, kelti paveiksliukus ir video. Suteiksime apmokymus jūsų įmonės personalui.

Mokymų formatas gali būti nuo paprastų instrukcijų, kaip atlikti tam tikrus veiksmus su rekomendacijomis iki privalomų video instrukcijų arba apmokymų pritaikytų jūsų verslui ar svetainei. Tokiu atveju, jūs turėsite įrašytus video filmukus, kurių pagalba jums nereikės sukti galvos, kaip apmokyti naują darbuotoją. Bet kada galėsite sugrįžti prie video medžiagos, kuri bus prieinama tik jums.

Taip pat rekomenduojame susipažinti su mūsų SEO mokymais personalui: redaktoriams ir administratoriams →

Įrankiai efektyvesniam darbui

Mes žinome, kaip padaryti jūsų svetainę patogesne lankytojams ir ko reikia, kad jūsų svetainė taptų efektyvesnė jūsų verslui. Jeigu jūs jau žinote, ko trūksta jūsų tinklapiui ir norite tai įgyvendinti, susisiekite su mumis. Jeigu jūs norite atlikti jūsų svetainės analizę ir sužinoti, kaip pagerinti jūsų tinklapio veiklą, mes galėsime pateikti pilną ataskaitą su konkrečiais pasiūlymais.

Tarp populiariausių užsakomų paslaugų yra tokios:

 • Konversijų tracking‘as (atsekamumas) – numatyti tikslų/veiksmų pasiekimo ataskaitas
 • Ecommerce analitikos diegimas – e. parduotuvėje matysite Google analitiką su konkrečiomis pardavimo sumomis.
 • Skambučių atsekamumas (call tracking) – matysite, kiek skambučių atlikta tiesiogiai iš svetainės.
 • Online asistento diegimas (gyva pagalba)
 • Lead‘ų generavimas – kontaktų palikimas arba registracijos atsekamumas
 • Kiti įrankiai reklamos internete efektyvumo įvertinimui

Kreipkitės į mus, jeigu jūs turite vieną iš aukščiau aprašytų problemų arba pageidavimų. Jeigu jūsų problemos arba turinio valdymo sistemos nėra šitame paslaugų sąraše susisiekite su mumis, o mes galėsime nukreipti į mūsų kolegas, kurie turi kompetencijos jūsų klausimams.

Kitos paslaugos