Šiandienos SEO Trečiadienio epizode kalbėsiu ypač aktualia tema šiomis dienos – karantinas. Būdami namuose galite skirti daugiau laiko savo projektams ir jų tobulinimui, kad pasibaigus karantino laikotarpiui jis būtų stipresnis ir maksimaliai pasiruošęs darbui.  Pakalbėsiu apie kelis pagrindinius punktus projekto vystymui karantino metu.

Informacija apie paminėtus SEO webinarus rasite čia →

Bendra rekomendacija visiems

Savo svetainėje turėkite pranešimą apie tai, kaip karantinas įtakoja jūsų darbus, darbo laiką ir pan. Informuokite klientus apie darbo ar darbo laiko pokyčius. Informacija turėtų būti lengvai randama jūsų svetainėje, pvz.: prie kontaktų.

Pagrindiniai punktai projekto vystymui:

1. Turinio valdymo sistemos naujinimas

Tai dalykas, kuriam dažniausiai neturime laiko, tačiau jis yra gan svarbus. Atnaujinkite, jeigu jūsų turinio valdymo sistema turi naujausius atnaujinimus. Taip pat ištaisysite visas galimas klaidas.  Skirkite laiko reikiamam papildomam funkcionalumui.

2.  Vidinis svetainės optimizavimas

Vidinis optimizavimas – tai, dažniausiai, techninis jūsų svetainės auditas ir pagrindinių klaidų taisymas. Pasidaryti techninį auditą galima paprastai su nemokamais įrankiais, tokiais kaip: Website Auditor ar Screaming Frog. Šie įrankiai parodo daug naudingos informacijos apie jūsų projektą ir klaidas, kurias būtina ištaisyti. Kaip naudotis šiais įrankiais galite rasti mano video SEO pamokose čia →

3.  Turinio atnaujinimas

Skirkite laiko visam svetainės turiniui peržiūrėti. Išsiaiškinkite, kuris turinys yra lankomas, kurį reikėtų patobulinti, papildyti, o kurį išvis panaikinti padarant 301 redirect’ą.

4. Raktažodžių tyrimas

Jeigu jūsų projektas gyvuoja metus ir daugiau ir jam nebuvo daromas raktažodžių tyrimas, pats laikas, pasitelkiant tam tikrus įrankius tai padaryti. Labai geras nemokamas įrankis tam yra Google Search Console (GSC) . Jame rasite daug naudingos informacijos ir raktažodžius, kurie gali būti labai naudingi jūsų verslui, tačiau prieš tai nebuvo naudojami. Apie tai, kaip naudoti GSC kalbėsiu viename iš Web seminarų, kurie šiuo metu yra ruošiami. Visą informaciją rasite čia →

5.  Naujo turinio kūrimas

Jeigu atliko raktažodžių tyrimą, atradote naujų ir naudingų raktinių žodžių kurkite naują turinį. Turinys vis dar yra labai svarbus faktorius sėkmingam projektui. Galbūt dabar puikus laikas tobulinti ir kurti unikalų naują turinį savo projektui.

Jeigu kilo klausimų, turite pastebėjimų ar minčių apie tai kaip būtų galima tobulinti savo projektą, pasidalinkite komentaruose žemiau youtube video čia →