Neseniai paskelbtame oficialiame dokumente, „Google“ atstovai pateikė detalų aprašymą apie tai, kaip skirtingi HTTP būsenos kodai veikia svetainės matomumą paieškos sistemoje.
Jei esate svetainės administratorius, būsenos kodus susijusius su pačia svetaine ar jos serveriu ko gero matote kąsdien ir puikiai žinote kokias problemas šie statusai gali iliustruoti. Kaip rodo šis oficialus dokumentas, HTTP būsenos kodai gali turėti rimtos įtakos ir jūsų svetainės SEO.
Šiame straipsnyje aptarsime trumpą šio Google pranešimo apžvalgą, pagrindinius HTTP būsenos kodus ir jų galimus poveikius svetainės rodymui paieškos sistemoje.
Kokią įtaką HTTP būsenos kodai turi paieškos rezultatams?
Pateiktame pranešime iš Google, visų pirma pamatysime dažniausių paieškos sistemos roboto sutinkamų HTTP būsenos kodų top dvidešimtuką ir jų reikšmes.
Kaip žinia, šie būsenos kodai yra sugeneruojami serverio kuriame svetainė turi prieglobą (hosting’ą), tuomet kai naršyklė pareikalauja svetainės turinio.
Tarkime, jei naršyklė pareikalaus turinio kurio serveryje jau nebėra, vartotojui bus sugeneruotas 404 būsenos kodas indikuojantis nerastą failą ar puslapį.
Verta atkreipti ir į pirmąjį būsenos kodo skaičių. Pastarasis indikuoja tai, kokiai kategorijai jis priklauso.
- 2xx statusai indikuoja jog Google botas gali sėkmingai pasiekti turinį
- 3xx statusai reikš puslapio peradresavimą
- 4xx statusai indikuos indeksavimo klaidas
- 5xx statusai reikš klaidas susijusias su svetainės serveriu.
Žemiau aptariame kiekvieną iš šių kategorijų plačiau.
HTTP 2xx statusai (sėkmingai pasiektas turinys)
Toks statuso kodas reikš tai, Google paieškos robotas gali sėkmingai pasiekti svetainėje esantį turinį ir įrašyti jį į indeksą.
Tiesa, dokumente pabrėžiama, jog 2xx statusas nebūtinai reikš, jog turinys iškart bus indeksuotas, tai tiesiog parodo, jog robotui nėra kliūčių pasiekti tam tikro puslapio.
To pavyzdžiu būtų galima laikyti 204 statuso kodą kuris reikš, jog Google botas sėkmingai pasiekė puslapį, tačiau jokio turinio nebuvo jame rasta.
HTTP 3xx statusai (peradresuojami puslapiai)
3xx statusai indikuoja, jog svetainės puslapiui yra taikomas tam tikro tipo peradresavimas (redirect’as).
Čia svarbu įsidemėti, jog ne kiekvieno tipo peradresavimas Google robotui siųs vienodą signalą.
Kaip pavyzdys, 302 ar 307 statuso kodai signalizuos, jog turinys tik laikinai yra peradresuojamas į naują URL adresą, na o 301 peradresavimas reikš puslapio perkėlimą į naują adresą visam laikui.
Kas atsitinka, kuomet peradresavimas neveikia?
Pasak dokumento, Google robotas bandys pasiekti turinį eidamas iki 10 peradresuojamų URL adresų. Jei po jų turinys vistiek nėra randamas, tuomet per analitinį įrankį Google Search Console jūsų svetainėje bus pažymėta peradresavimo klaida.
HTTP 4xx statusai (indeksavimo klaida)
Svetainės puslapiai grąžinantys 4xx statusus negali būti indeksuoti Google roboto į paieškos rezultatus
Pati sistema į visus 4xx tipo statusus žiūri vienodai, kaip signalą jog joks turinys nurodytame URL adrese neegzistuoja. Net jeigu toks puslapis kažkada ir egzistavo, tokie URL adresai paprasčiausiai bus išimti iš Google indekso.
Vienintelė išimtis yra taikoma 429 statusui, kas reiškia, jog turinys yra nepasiekiamas dėl perdaug apkrautos svetainės serverio. Tokie URL adresai yra išsaugomi indekse.
HTTP 5xx statusai (serverio klaidos)
5xx statusai signalizuoja Google robotui, jog svetainės indeksavimas laikinai turėtų būti stabdomas dėl serverio klaidų.
Verta pabrėžti ir tai, jog net ir prieš tai sėkmingai indeksuoti svetainės puslapiai gali būti išmesti iš indekso, jeigu jie ir toliau mes 5xx statuso kodą per tolesnius tikrinimus, todėl svarbu nedelsiant imtis su serveriu susijusių klaidų tvarkymo.
Ką daryti jei pasimečiau ir nežinau kaip spręsti atsiradusias indeksavimo problemas?
Jei matote, jog kai kurie jūsų svetainės puslapiai iškrito iš indekso arba niekaip nerandate priežasties dėl ko svetainės reitingai krenta žemyn, tikėtina, jog jūsų svetainei reikia SEO specialisto įžvalgų.
Svetainės indeksavimo problemų diagnostika ir sprendimas yra dalis mūsų teikiamų vidinio SEO optimizavimo paslaugų paketo. Kreipkitės į mus ir mes surasime geriausią sprendimą.
Plačiau apie vidinį svetainės optimizavimą →
Pabaigai
Taigi, naujai pateiktos informacijos iš Google dėka, kiekvienas svetainės savininkas gali susidaryti įspūdį, kokiu būdu paieškos sistemos robotas tikrina jų svetainės puslapius ir kaip reaguoja į atsiradusias klaidas.
Akivaizdu, jog atsiradusias klaidas reikia spręsti nedelsiant, nes priešingu atveju smūgis svetainės reitingams galim būti išties didelis.