Lietuvoje yra prieinami visi nuorodų tipai ir šaltiniai, kurie yra populiarūs visame SEO pasaulyje, tačiau tokių resursų kiekis yra ribotas dėl, sąlyginai, nedidelės SEO rinkos. Trumpai aprašysime kiekvieną šaltinio tipą su pavyzdžiais. Eiliškumas pateiktame sąraše sudarytas be jų svarbos ar įtakos SEO rezultatams.

Visi nuorodų tipai turi savo paskirtį, tačiau didžiausią įtaką SEO rezultatams gali padaryti nuorodos iš verslo katalogų ir tinklapių su organiniu srautu su sąlyga, kad kuriant nuorodas buvo laikomasi reikalavimų.

Nuorodų tipai ir šaltiniai

  • Verslo katalogai  (Citations)
  • Tinklapiai su organiniu srautu
  • Forumai
  • Komentarai
  • SEO katalogai
  • Skelbimai
  • Web 2.0 tinklapiai
  • Socialinės medijos profiliai
  • gov ir edu nuorodos

Laiko ir finansų palyginimas

Lentelėje pateikiame EASYSEO komandos sąlyginį vertinimą kiek gali pareikalauti darbo laiko ir finansų kiekvienas nuorodų tipas.

Atgalinės nuorodos tipas Laiko sąnaudos* Pinigų sąnaudos*
Verslo katalogai (Citations) 4/5 1/5
Tinklapiai su organiniu srautu 5/5 5/5
Forumai 3/5 1/5
Komentarai 2/5 1/5
SEO katalogai 4/5 3/5
Skelbimai 2/5 2/5
Web 2.0 tinklapiai 5/5 2/5
Socialinės medijos profiliai 3/5 1/5
gov + edu nuorodos 5/5 5/5

Vertinimas* – Subjektyvus vertinimas pagal EASYSEO komandos patirtį. Skalėje 1 yra mažiausia reikšmė, o 5 didžiausia.

Verslo katalogai  (Citations)

Lietuvoje yra virš 70 verslo katalogų. Populiariausi ir žinomiausi iš jų yra 1551.lt , visalietuva.lt , vz.rekvizitai.lt. Informacijos pateikimas į verslo katalogus yra vienas iš svarbiausių SEO specialisto darbų.

Kelios rekomendacijos kaip patekti informaciją į verslo katalogus:

  • Kiekvienam katalogui patekti unikalius verslo aprašymus
  • Pilnai užpildyti visus siūlomus laukelius įskaitant nuorodas į soc. medijas
  • Rekomenduojama saugoti visus prisijungimus nuo registruojamų katalogų.
  • Laikytis NAP  (Name, Address, Phone) pastovumo taisyklės

NAP yra angliškas SEO terminas, kuris naudojamas kai yra kalbama apie įmonės pavadinimą, adresą ir telefoną. Rekomenduojama visur nurodyti identiškus rekvizitus. Pvz. įmonės pavadinimas turi būti įdentiškas visuose kataloguose. Tipinė klaida būtų turėti skirtingus pavadinimus tos pačios įmonės, pvz: EASYSEO UAB, UAB EASYSEO, „EASYSEO UAB”. Įmonės pavadinimas turi būti pastovus visuose kataloguose, mūsų atveju EASYSEO UAB

Pastovumo taisyklės galioja pavadinimui, adresui, telefonui, tinklapio adresui. Labai svarbu turėti prisijungimus nuo visų katalogų visada po ranka, kad būtų galima pakoreguoti infomaciją kiekviename kataloge.

Forumai

Lietuvoje aktyvių forumų nebeliko daug, o iš tų likusių nemažai yra moderuojamų. Praktikoje tai reiškia, kad nenaudingi komentarai vien tik dėl nuorodos palikimo bus moderatoriaus pašalinti. Vienas iš tokių forumų, kuriame yra visų profesijų ekspertų yra supermama (https://www.supermama.lt/forumas/)

Kad nuoroda nebūtų pašalinta iš moderuojamo forumo dažniausiai reikia dviejų dalykų: kūrybiškumo ir forumo profilio su istorija, pageidautina kelių mėnesių ar kelių metų.
Vienas iš saugių būdų yra talpinti nuorodą į vartotojo profilio parašą, tačiau kai kurie forumai nerodo parašo kol tas profilis surinks tam tikrą istoriją arba išpildys kitus kriterijus. Kita problema su kuria dažnai susiduria pradedantysis SEO specialistas yra tai, kad narystė geruose forumuose gali būti mokama.

forumu nuorodos

Komentarai

Komentarai yra nuorodų tipas kai nuorodos yra patalpinamos komentaruose, dažniausiai tinklaraščiuose ar straipsniuose. Jie naudojami kaip atsiliepimai ar nuomonės apie tam tikrą temą ar straipsnį ir gali pridėti vertės diskusijai. Tačiau SEO specialistai dažnai išnaudoja šią galimybę nuorodų profilio įvairovei arba dėl domeno autoriteto perdavimo.

Į komentarą galima įtraukti nuorodą į savo svetainę ar kitą turinį, taip gaunant atgalinę nuorodą, kuri gali prisidėti prie SEO. Dauguma tinklaraščių ir svetainių nustato komentarų nuorodas kaip „nofollow”, tačiau kai kurios svetainės leidžia „dofollow” nuorodas, kurios perduoda SEO vertę.

Daugelis svetainių moderuoja komentarus, kad išvengtų šlamšto ir nepageidaujamo turinio, todėl verta rašyti kokybiškus ir temai tinkamus komentarus.

Žemiau rasite pavyzdį, kaip gali atrodyti komentaras su nuorodomis.

komentarai straipsniuose

SEO katalogai (PBNs)

Straipsnių katalogai arba PBN (Private Blog Network) yra tinklas privačių tinklaraščių, naudojamų SEO tikslais, siekiant pagerinti svetainės reitingus paieškos varikliuose. Kuriant PBN, dažniausiai naudojami seni domenai su aukštu autoritetu ir geromis atgalinėmis nuorodomis, o šiuose kataloguose talpinami straipsniai su nuorodomis į kliento svetainę.

Faktas kurį reikia pripažinti: 2024 metais Lietuvos rinkoje, straipsnių katalogų nuorodos vis dar veikia,

Lietuvoje yra apie 500 straipsnių katalogų, o mes turime galimybę talpinti straipsnius su nuorodomis į maždaug 400 katalogus.

Plačiau apie tai kas yra SEO katalogai →

Tinklapiai su organiniu srautu

Tinklapiai su srautu yra vienas iš geriausių nuorodų šaltinių, tačiau yra pats brangiausias pinigų ir laiko sąnaudų atžvilgiu.

Organinis srautas iš Google paieškos yra vienas iš tinklapio kokybės rodyklių. SEO specialistai dažnai matuoja organinį srautą naudojant mokamus SEO įrankius SemRush ir Ahrefs. Lietuvoje galima orientuotis į 700-1000 lankytojų per mėnesį pagal Ahrefs organinio srauto vertinimą, kuris būtų vienas iš tinklapio kokybės rodyklių.

Kiek tinklapių yra Lietuvoje, kurie turi virš 1000 lankytojų pagal Ahrefs, mes dar nežinome, bet mūsų komanda turi prieigą prie beveik 400 tokių resursų kur galima būtų patalpinti straipsnį su nuoroda.

Kaip gali atrodyti tinklapiai su lankomumu? Tokius pavyzdžius galima pamatyti mūsų publikuotame lankomiausių medicinos ir sveikatos tematikos tinklapių straipsnyje čia → , o žemiau paveiksliuke yra pavyzdys straipsnio patalpinto tinklapyje jp.lt

su organiniu srautu

Skelbimai

Lietuvoje yra 50-100 skelbimų portalų vertų dėmesio. Skelbimų portalai yra mokami ir nemokami, tačiau pagrindinės sąnaudos yra darbo laikas.

Talpinant skelbimus reikia laikytis NAP taisyklių kurie paminėti verslo katalogų aprašyme aukščiau.

Keli žinomi Lietuvoje skelbimų portalai yra skelbimai.lt , alio.lt ir kaunoskelbimai.lt

Web 2.0 tinklapiai

Web 2.0 nuorodos yra sukuriamos naudojant platformas, kurios leidžia vartotojams kurti ir dalintis turiniu, pvz., tinklaraščius ir tinklapius. Tokios platformos leidžia kurti tinklapius nemokamai naudojant jų platformos subdomenus, pvz: fatty-food.tumblr.com

SEO specialistai naudoja WEB 2.0 resursus todėl, kad pagrindiniai domenai turi aukštą reputaciją. Pagrindinės sąnaudos kuriant nuorodas iš Web 2.0 yra darbo laikas.

Domenas (DA) Nuorodos tipas
WordPress.com 92 DoFollow
Tumblr.com 86 DoFollow
Blogger.com 99 DoFollow
Jimdo.com 75 DoFollow
Livejournal.com 93 DoFollow
Wix.com 94 DoFollow
Weebly.com 93 DoFollow
Blogspot.com 66 DoFollow

Socialinės medijos profiliai

Socialinių medijų nuorodos yra nuorodos, patalpintos socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Facebook, Twitter, LinkedIn ir Instagram. SEO specialistai naudoja soc. medijų nuorodas, nes jos turi aušto domeno reputaciją, padeda didinti svetainės matomumą, generuoti srautą ir stiprinti prekės ženklo žinomumą.

Platforma (DA) Nuorodos tipas
Facebook.com 96 NoFollow
Twitter.com 94 NoFollow
LinkedIn.com 98 NoFollow
Instagram.com 93 NoFollow
Pinterest.com 94 NoFollow
YouTube.com 100 NoFollow
Reddit.com 90 NoFollow

Gov ir edu nuorodos

Gov ir edu nuorodos yra atgalinės nuorodos iš vyriausybinių (.gov) ir edukacinių (.edu) svetainių. Šios nuorodos yra itin vertingos dėl jų aukšto autoritetingumo ir patikimumo. Gauti tokias nuorodas yra sudėtinga ir reikalauja daug pastangų bei išteklių, tačiau jos gali žymiai pagerinti svetainės SEO rezultatus.

Gauti edu ir gov nuorodas sunku dėl aukštų standartų, riboto prieinamumo, ilgų patvirtinimo procesų arba labai aukštos kainos.

Kiti konceptai

Iki šiol buvo mineti tik nuorodų tipai ir šaltiniai, tačiau pradedančiajam SEO specialistui reikia žinoti kitus svarbius konceptus: svečių įrašas (guest post), nuorodos įdejimas (link insert) ir nuorodų mainai.

Nuorodų mainai

Nuorodų mainai gali vykti tiesiogiai tarp tinklapių A ir B, kur tinklapis A turi nuoroda į tinklapį B, o tinklapis B turi nuorodą į tinklapį A.
Taip pat gali būti netiesioginis apsikeitimas A → B, C → A , kuriame dalyvauja 3 tinklapiai, kad paslėpti tiesioginio apsikeitimo pėdsakas.

Guest post & link insert

Mūsų bloge yra išsamus aprašymas kas yra guest post ir kas yra link insert su pavyzdžiais. Abu metodai dažniausiai naudojami kai yra sukuriamos nuorodos iš tinklalapių su organinių srautų. Ir abu yra skaitomi SEO specialistų kaip vienas iš efektyviausiu derinių.

Kaip sužinoti kiek aš turiu nuorodų?

Kiek jūsų projektas arba jūsų konkurento projektas turi nuorodų galima nemokamai patikrinti per ahrefs įrankį https://ahrefs.com/backlink-checker/

Kur gauti nuorodas?

Jeigu jūsų projektui trūksta nuorodų galite susisiekti su mumis dėl jūsų projektui tinkamos nuorodų kūrimo strategijos arba išsirinkti tinkama nuorodų paketą: