Nuorodos – vienas svarbiausių SEO elementų. Jų pagalba mes ne tik galime suteikti vartotojui tolesnės, susijusios informacijos tam tikra tematika, bet kartu  teigiamai stipriname savo puslapio reitingavimą. Nuorodų įdėjimas yra naudojamas išoriniam svetainės SEO optimizavimui.

Vis dėlto, yra tam tikrų niuansų, norint nuorodas įdėti tinkamai. Sužinosite pagrindines taisykles, kuriomis reikėtų vadovautis, norint  išmokti dėti nuorodas ir gauti iš to maksimalią SEO naudą.

Kas yra nuorodų įdėjimas?

Tam, kad geriau paaiškinti, kas yra nuorodos įdėjimas, paimsime sekantį pavyzdį. Turime svetainę orientuotą į statybinius darbus ir paslaugas. Savo tinklaraščio sekcijoje skaitytojams įkeliame naudingą tekstą  apie svarbiausius darbus, kuriuos būtina atlikti renovuojant savo namus.

Vienoje iš sekcijų užsimename apie būtinybę patikrinti savo stogo dangos būklę, tačiau per daug ties tuo neišsiplečiame. Tai bus puiki galimybė pridėti nuorodą skaitytojui, kuria sekdamas jis galės plačiau paskaityti apie stogo dangą ir jos inspektavimo ypatybes.

Tai gali būti vidinė nuoroda į kitą jūsų svetainės puslapį ar išorinį šaltinį aktualia tematika.

Kaip nuorodos padeda jūsų svetainei?

Susijusių nuorodų kūrimas savo svetainėje atneša daug benefisų jos autoritetui ir pozicijoms Google paieškos sistemoje.

Šiuos privalumus būtų galima reziumuoti taip:

  • Augantis svetainės autoritetas – kaip žinia, Google tikslas yra savo vartotojams pateikti kaip įmanoma aukštesnės kokybės paieškos rezultatus. Tinkamų kokybiškų nuorodų integravimas yra vienas iš faktorių, padedančių auginti jūsų svetainės domeno autoritetą.
  • Jos teigiamai paveiks  svetainės reitingus –  nuorodos gali paskatinti jūsų reitingų augimą. Galima sakyti, jog svetainei yra neįmanoma patekti į  top 10 , neturint pakankamo kiekio kokybiškų nuorodų.
  • Daugiau galimybių sulaukti lankytojų srauto – jei kalbame apie atgalines nuorodas (tai yra tos, kurios atveda į jūsų svetainę), tokiu būdu jūs galite padidinti savo galimybes sulaukti didesnio lankytojų srauto. Jei svetainė, iš kurios gavote nuorodą turi gerą autoritetą, o svarbiausia – pakankamai srauto, tikėtina, kad lankytojai apsilankys ir pas jus.
  • Ilgiau išlaikysite lankytojus savo svetainėje – tinkamai sukurtas nuorodų profilis svetainėje  padės ilgiau išlaikyti lankytojus savo svetainėje. Jei esate parašęs kokybišką turinį tam tikrame savo puslapyje, o tvarkingos vidinės nuorodos ves į kitus aktualius puslapius, tikėtina, kad atėję lankytojai užsilaikys svetainėje ilgiau ir jūs turėsite daugiau šansų paversti juos potencialiais klientais.

Ar mano nuorodų profilis yra teisingas?

Pasirinkti gerą nuorodų kūrimo strategiją ar taisyti jau esančias svetainėje yra darbas reikalaujantis SEO žinių ir patirties. Nemažai svetainių savininkų paprasčiausiai nežino kokiu būdu būtų geriausia pradėti svetainės autoriteto ir reitingų auginimą nuorodų dėka.

Jums šiuo atveju  gali padėti SEO specialistas, kuris tinkamai įvertints jūsų svetainės būklę ir parinks geriausiai tinkančią strategiją.

Jeigu ieškote skubios pagalbos, susisiekite su mumis.