Kovo 5 dieną „Google“ išleido paieškos algoritmo atnaujinimą, kuris, kaip teigia atstovai, iš esmės pakeis tinklalapių turinio vertinimą.

„Google“ šiuo atnaujinimu taip pat sieks pažaboti kai kurias neigiamas praktikas bandant gauti aukštų pozicijų paieškos rezultatuose.

Pilnas algoritmo atnaujinimas iš viso užtruks apie mėnesį, o apie darbų pabaigą bus galima sužinoti „Google“ paieškos statuso puslapyje: https://status.search.google.com/products/rGHU1u87FJnkP6W2GwMi/history

Nuoroda į naujieną: https://developers.google.com/search/blog/2024/03/core-update-spam-policies

Google paieškos statuso puslapis: https://status.search.google.com/products/rGHU1u87FJnkP6W2GwMi/history

Kas yra Google algoritmo atnaujinimai →

Kas yra Drop’ai ir PBN’ai → SEO Trečiadienis 28

Kas keisis iškart po atnaujinimų?

  • „Google“ kitaip žiūrės į dirbtiniu intelektu sukurtą turinį ir neigiamas turinio praktikas.
  • Bus griežčiau žiūrima į svetaines kurios bando manipuliuoti paieškos rezultatais.
  • Aukščiausiu prioritetu ir toliau liks aukštos kokybės, vartotojams naudingas turinys.
  • Kovo mėnesį svetainių reitingai gali keistis daug ir dažnai, kol atnaujinimai bus pilnai įdiegti.

Neigiamos turinio praktikos bandant gauti aukštų pozicijų paieškoje ir kaip „Google“ su jomis kovos nuo šiol

Piktnaudžiavimas senais domenais

Piktnaudžiavimas senu domenu – tai situacija, kuomet domeno vardas yra įsigyjamas siekiant manipuliuoti paieškos sistemų reitingais, talpinant turinį, kuris suteikia mažai arba visiškai nesuteikia jokios naudos vartotojams. Pavyzdžiui, kas nors gali įsigyti medicininei svetainei anksčiau naudotą domeną ir panaudoti jį žemos kokybės, su lošimais susijusio turinio talpinimui, tikėdamiesi aukštų rezultatų paieškoje dėka ankstesnės domeno reputacijos.

Piktnaudžiavimas senu domenu nėra kažkas, kas daroma netyčia. Tai praktika, kurios imamasi tikintis gerų reitingų paieškoje su žemos vertės turiniu, naudojantis domeno vardo sukaupta praeities reputacija. Dažniausiai tokiu atveju svetainės nėra įmanoma rasti kitais būdais, išskyrus paieškos sistemas.

Naudoti seną domeno vardą naujai, originaliai svetainei, kuri yra sukurta pirmiausia aptarnauti žmones ir toliau bus priimtina praktika.

Piktnaudžiavimas didelio mąsto turiniu

Piktnaudžiavimas didelio mąsto turiniu vyksta tuomet, kai svetainėje yra sukuriama daugybė puslapių su tikslu manipuliuoti paieškos sistemų reitingais, o ne padėti vartotojams. Ši piktnaudžiavimo praktika dažniausiai susijusi su didelio kiekio neoriginalaus turinio kūrimu, kuris suteikia mažai arba nesuteikia jokios naudos vartotojams, nepriklausomai nuo to, kaip jis sukurtas.

Šie „Google“ pokyčiai remiasi jau kiek anksčiau pradėta taikyti šlamštinio turinio politika, užtikrinant, kad esant poreikiui, bus imtąsi veiksmų prieš svetaines piktnaudžiaujančias didelio mąsto turiniu, nesvarbu ar jis buvo sukurtas dirbtiniu intelektu, žmogaus pastangomis ar naudojant abi šias metodikas.

Ar šis atnaujinimas reiškia pasikeitųsi „Google“ požiūrį į dirbtiniu intelektu kuriamą turinį šlamšto atžvilgiu?

„Google“ taikoma šlamšto politika po šių atnaujinimų iš esmės liks tokia pat.

Dirbtiniu intelektu generuotas turinys ir toliau bus laikomas šlamštu, jei pagrindinis tikslas yra manipuliuoti reitingais paieškos rezultatuose. Atnaujinimai atsižvelgia į sudėtingesnius šlamštinio turinio kūrimo atvejus, kuomet ne visada aišku, ar žemos kokybės turinys buvo sukurtas automatiniais būdais.

Piknaudžiavimas svetainės reputacija

Piknaudžiavimas svetainės reputacija vyksta tuomet, kai trečiųjų šalių puslapiai svetainėje yra skelbiami su mažai arba visai be priežiūros, kuomet pagrindinis tikslas yra manipuliuoti paieškos reitingais, pasinaudojant pagrindinės svetainės reitingo signalais. Tokiuose trečiųjų šalių kuriamuose puslapiuose įeina remiamas, reklaminis, partnerių ar kitas trečiųjų šalių turinys, kuris paprastai nesutampa su priimančios svetainės tikslu arba yra sukurtas be glaudžios priežiūros ar priimančios svetainės įsitraukimo ir suteikia mažai arba nesuteikia jokios naudos vartotojams.

Naujoji „Google“ politika nelaikys viso trečiųjų šalių turinio pažeidimu, tik tą, kuris talpinamas be glaudžios priežiūros ir kurio tikslas yra manipuliuoti paieškos reitingais. Pavyzdžiui, daugelis leidinių talpina reklaminį turinį, kuris skirtas jų reguliariems skaitytojams, o bendras tikslas nėra manipuliuoti paieškos reitingais. Tokie įrašai svetainėje nesukels sumaišties reguliariems svetainės lankytojams atradus jį tiesiogiai svetainėje arba atvykus iš „Google“ paieškos rezultatų.

Tokio pobūdžio turinys „Google“ paieškoje ir toliau nebus blokuojamas.