Nuorodų ferma  (Link Farm) yra terminas, kuris reiškia svetainę, kurios puslapiuose talpinama daugybė indeksuotų nuorodų į kitus išteklius. Nuorodos naudojamos svetainių išoriniam optimizavimui. Apie tai kaip veikia SEO skaitykite čia →

Nuorodų fermos požymiai

Vienas iš pagrindinių požymių, kuris padeda greitai identifikuoti nuorodų fermą yra didelis išeinančių nuorodų kiekis iš svetainės sidebar’o arba footer’io. Nuorodų kiekis dažnai viršija dešimt vienetų, o išeinančios nuorodos naudoja tiesioginius komercinius anchor tekstus.

Tokios svetainės, kaip taisyklė, nėra užpildytos naudingu teminiu turiniu ir yra sukurtos siekiant užsidirbti pinigų skelbiant nuorodas. Tinklo vartotojui nuorodų fermos nėra įdomios bei naudingos  ir tik užkemša paieškos rezultatus.

Daugelis SEO specialistų, reklamuodami svetainę, perka daug nuorodų tokiose svetainėse, nes tai yra daug pigiau nei talpinti nuorodas į kokybiškus resursus ir baltus katalogus.

Tačiau kyla abejonių dėl tokios reklamos poveikio, nes nuorodų fermos pašalinimas iš indekso sukels nupirktų nuorodų pašalinimą iš indekso. Be to, kai nuorodų ferma patenka į filtrą, svetainė, kurios nuorodos yra joje taip pat yra pesimizuojama.

Nuorodų fermų pavyzdžiai

 

nuorodu fermos
nuorodu fermos

Kas gresia už nuorodų talpinimą tokiose fermose?

Nuorodų fermų gyvavimo ciklas netrunka ilgai, nes paieškos sistemos jiems taiko griežtas sankcijas – pašalinimą iš indekso ir kitų draudimų taikymą.

Nuorodų fermų paslaugos naudojamos tais atvejais, kai reikia pigiai padidinti reklamuojamos svetainės nuorodų kiekį. Šiuo metu tai gana rizikingas būdas, nes nuorodų fermos aktyviai atpažįstamos paieškos sistemomis, dėl ko neretai taikomos sankcijos ne tik joms, bet ir gavėjams, į kuriuos iš nuorodų fermų yra nukreipiamos išeinančios nuorodos.

Bet net jei taip neatsitiks, pritaikius sankcijas nuorodų fermai, joje patalpintų nuorodų autoritetas nukris iki nulio, o tada seka natūralus jos paslaugomis besinaudojančių svetainių pozicijų mažėjimas.

Nuorodų fermų naudojimo pranašumai

  • Pirkti nuorodas iš nuorodų fermų yra daug pigiau nei iš kokybiškų išteklių ir baltųjų katalogų.
  • Paprastai perkant nuorodas iš nuorodų fermų, svetainė trumpam laikui gali patekti į TOP 10.

Nuorodų fermų naudojimo trūkumai

  • Paieškos sistemos išmoko greitai ir efektyviai susidoroti su nuorodų fermomis. Todėl jų tarnavimo laikas greitai sumažėja.
  • Nuorodų fermos pašalinimas iš indekso reiškia, kad įsigytos nuorodos taip pat yra pašalinamos.
  • Svetainė, kurios nuorodos dedamos į nuorodų fermas, taip pat yra pesimizuojama

Bendra rekomendacija pradedantiesiems SEO specialistams yra vengti naudoti nuorodų fermas projektuose kurie siekia ilgalaikio srauto augimo iš paieškos sistemų.

Kas yra kokybiškos nuorodos?

Dvyliktame SEO trečiadienio epizode galite sužinoti, kas yra kokybiškos nuorodos ir kokie yra kokybiškų nuorodų požymiai. Plačiau sužinosite čia →
kokybiskos nuorodos

Kur gauti nuorodas?

Jeigu jūsų projektui trūksta nuorodų ir jūs norite užauginti svetainės autoritetą, jūs galite įsigyti nuorodų paketus mūsų el. Parduotuvėje arba palikti mums užklausą. Pagal jūsų užklausą mes galime atlikti nuorodų auditą ir  atsakyti į klausimą ar jūsų projektui naujos nuorodos padės užauginti organinį srautą.

Įsigyti nuorodų paketus internetu →