Skaitmeninė rinkodara – tai marketingo rūšis, kurioje verslo tikslams pasiekti yra pasitelkiamos internetinės technologijos.

Per pastaruosius metus, toks savo verslo reklamavimo tipas išaugo itin smarkiai ir panašu, jog tikrai artimiausiu metu nesustos populiarėti.

Palyginus su tradiciniais reklamos metodais, skaitmeninės rinkodaros formos padeda reklamuoti savo verslą ženkliai pigiau, tačiau kartu suteikia galimybę labai efektyviai pasiekti savo tikslinę auditoriją.

Profesionalios SEO paslaugos →

Be šių pliusų, yra daugiau privalumų, kurie yra labai naudingi bet kokios srities verslininkams.

Esminės skaitmeninės rinkodaros dalys

Skaitmeninės rinkodaros dalys

Kas sudaro skaitmeninę rinkodarą ir jos strategiją? Iš esmės, galima apibrėžti keletą sričių, kurios yra itin svarbios norint būti sėkmingu vystant savo verslo marketingo strategiją.

Rinkos/nišos analizė

Pirmas dalykas efektyviai rinkodaros strategijai – tai tinkama verslo rinkos analizė.

Jos metu yra stengiamasi kaip įmanoma geriau suprasti savo auditoriją ir galimus klientus, kokios prekės ar produktai juos gali sudominti.

Verta paminėti ir tai, jog nišos analizė padeda geriau sukonkretinti ir savo galimą poziciją joje.

Tokia analizė padės išsiaiškinti ar jūsų verslas bus apskritai reikalingas numatytoje rinkoje ir ar galėsite pasiekti pelningų ir kokybiškų rezultatų.

Profesionalios rinkodaros paslaugos →Sužinoti daugiau

Jei atlikus analizę pastebite, jog rinka yra per daug konkurencinga, o verslui šansų būti sėkmingam yra nedaug, tolesni veiksmai ko gero prives prie produkto ar paslaugos keitimo, galbūt persiorientavimą apskritai į kitą rinką.

Kontaktas su vartotojais

Kitas labai svarbus dalykas – verslo kontaktas su klientais. Pati grubiausia nepatyrusių verslininkų klaida, tai, jog jie nesugeba išlaikyti puslapyje apsilankiusių žmonių. Atvesti juos reklamomis – tik pusė darbo. Kur kas svarbiau – vartotoją paversti jūsų svetainės klientu.

Žmogaus išlaikymas – sudėtingas ir rimtų, nuoseklių pastangų reikalaujantis darbas. Pradedant patrauklia svetaine, naujienlaiškių siuntimu ir baigiant bendravimu asmeniškai – kontaktas yra ne tik svarbus, tačiau ir būtinas sėkmingam verslui.

Tikėtis, jog žmogus atėjęs ne tik nusipirks ar užsakys paslaugą, tačiau sugrįš ir vėliau – naivu, jeigu neturite apgalvotos strategijos ir būdo kaip palaikysite bendravimą bei kontaktą su žmogumi.

Reklamos skaitmeninėje erdvėje

Jūsų strategijoje turi vyrauti ir pačios reklamos, kurios padės reklamuoti jūsų paslaugas ir prekes. Ko gero nerasime įmonių, kurios nenaudotų interneto savęs populiarinimui vienu ar kitu būdu.

Tačiau ar visos jos naudoja gerai apgalvotą strategiją, analizuoja savo vartotojų srautą ir dirba ties strategijos gerinimu nuolatos? Abejojame.

Viena iš populiariausių platformų vartotojų poelgių analizei yra Google Analytics.

Jos pagalba, visiškai nemokamai galima nustatyti kokia strategija jums tiks geriausiai – kas efektyvu, kur daromos klaidos, kokie resursai pilnai neišnaudojami.

Be to, galima gauti išties tikslių duomenų apie konversijas ir jų kiekį, kiek apytiksliai pinigų atneša vienas žmogus ir kitą analitinę medžiagą.

Išnaudodami analitiką, žinosite kas jums bus išties efektyvu, kokie raktažodžiai ir reklaminiai kanalai atsiperka siūlant prekes ir paslaugas. Pagal tai žinosite ir į kokius skelbimus labiausiai apsimokės investuoti.

Mobiliųjų įrenginių svarba

Dar vienas dalykas, kurį labai svarbu ne tik įvertinti, tačiau ir pritaikyti savo skaitmeninės rinkodaros strategijoje – tai mobiliųjų įrenginių kanalai per kuriuos atsiranda vis daugiau galimybių pasiekti klientus savo verslui.

Beveik visi šiais laikais turime išmaniuosius telefonus per kuriuos naršome internete, žiūrimi Youtube vaizdo įrašus, naudojamės be gale aplikacijų.

Dėl šios priežasties, reklamos su siūlomomis prekėmis ir paslaugomis, nebeapsiriboja vien asmeninėmis SMS žinutės ar elektroniniu paštu, atsiranda vis daugiau terpių būti pastebėtam interneto platybėse.

Užtenka pateikti vos vieną užklausą per Google, jūs ne tik gausite sąrašą verslų su artimiausiomis lokacijomis, tačiau pradėsite matyti reklaminius skelbimus programėlese, Facebook paskyroje ar tiesiog naršant internete.

Be reklaminių kanalų, verta paminėti ir pačią jūsų internetinę svetainę. Google ir kitos paieškos sistemos jau taiko griežtą metodologiją ir baudžia žemesniais reitingais tas internetines svetaines, kurios nėra pritaikytos mobiliems vartotojams.

Taigi, jei kuriate svetainę, kuri puikiai atrodys vartotojo kompiuterio ekrane, nepamirškite pagalvoti apie pritaikomumą mobiliems telefonams – gerai atrodantis dizainas, neišsikraipę paveikslėliai, lengvai skaitomas tekstas ir t.t.

Taigi iš esmės reikia galvoti apie visas galimas terpes savo verslui.

Socialiniai tinklai ir investavimas į juos

Socialiniai tinklai skaitmeninėje rinkodaroje

Per pastaruosius metus įvairūs socialinių medijų tipai tapo vienu iš efektyviausių, galbūt net ir pačiu efektyviausiu reklamos būdu, ypač naujiems verslams.

Analitikai skaičiuoja, jog net 60 procentų mūsų šalies gyventojų kasdien naudojasi internetu, o dauguma šių paieškų yra susijusių su prekėmis ar paslaugomis internete.

Net jeigu neužsiimate internetiniu verslu, ko gero pastebėjote, jog dauguma įmonių turi savo puslapius ar paskyrą internete, ypač Facebook platformoje. Aktyvus bendravimas ir pasiekiamumas dabartiniais laikais yra be galo svarbus, todėl reikia tinkamai apgalvoti ir mokėti administruoti savo verslo paskyrą internete.

Tai – sudėtingesnės užduotis nei manote, net jei mokate gerai administruoti ir prižiūrėti savo asmeninę Facebook paskyrą. Tai dar nereiškia, jog nesusidursite su sunkumais vystant savo bendravimo strategiją verslo anketoje.

Čia įeina ir tam tikras bendravimo tonas, klientų įtraukimas, sudominimas ir t.t. Tinkama metodika jums leis ne tik palaikyti, tačiau ir išlaikyti puslapį įdomiu potencialiems klientams.

Kitas dalykas, be pačių paskyrų socialiniuose tinkluose yra dar reklamos jose.

Instagram, Facebook, Youtube ir kiti medijų gigantai suteikia galimybę reklamuoti savo verslą ir konkretizuoti auditoriją, kurios siekiate vos kelių mygtukų paspaudimu. Tokių skelbimų dėka prasimušti pakankamai sudėtinga, tačiau rezultatai – tikrai bus verti pastangų.

Gerai apgalvokite savo verslo tipą ir strategiją. Jei planuojate pardavinėti produktus, vienas efektyviausių metodų būdų pasiekti perkančius klientus, ko gero, bus Facebook reklaminės kompanijos. Šiame socialiniame tinkle galime rasti specialių kampanijų tipų, kurios būtent ir bus skirtos produktų pardavimams.

Kita visiems puikiai žinoma platforma – Youtube. Ne paslaptis, jog žmonės čia praleidžia tikrai daug laiko. Tūkstančiai valandų medžiagos yra peržiūrima kasdien, o turinys čia apima, ko gero, viską ką tik galime įsivaizduoti.

Intarpais, ko gero, pastebėjote ir jūs, galime sutikti trumpų reklamų – taip pat apiimančių įvairiausias verslo sritis. Tai taip pat yra puiki terpė jums reklamuoti savo prekes ar paslaugas – pradedant trumpais įrašais apie savo veiklą ir baigiant ilgais instruktažiniais vaizdo įrašais.

Kuomet galvojate apie savo reklaminę strategiją, gerai apgalvokite kokioje terpėje ir kokiomis konkrečiomis reklamos išraiškomis populiarinsite savo verslą, tam, kad pasiekti norimus klientus.

Internetinio puslapio kokybė

Be galo svarbus dalykas, dar svarbesnis net už pačią reklamą – jūsų verslo internetinis puslapis. Jei jis atrodys ir veiks prastai, net ir efektyviausia reklaminė strategija jums nepadės.

Tik tinkamai sutvarkius internetinę svetainę, galima pereiti apie galvojimą apie reklamines kampanijas. Galvokite apie svetainę kaip apie savo verslą. Nuo pat pirmos akimirkos, kai klientas patenka į jūsų svetainę, jūsų tikslas turėtų būti parodyti klientui, jog teikiate kokybiškas, profesionalias ir tinkamas jam paslaugas.

Ką turime galvoje kalbėdami apie gerą svetainę?

Konkretus turinys, greitas užkrovimas, SEO optimizavimas paieškos varikliams, funkcionalumas ir daug kitų svarbių dalykų. Plačiau nesiplėsime, tačiau toks internetinis puslapis turi būti maksimaliai paruoštas ir orientuotas į klientus.

Tokius darbus efektyviausiai atlieka internetinių puslapių tobulinimo specialistai, kurie gebės sukurti gerą turinį, sutvarkyti ją techniškai ir parengti marketingo strategiją.

Plačiau apie SEO svarbą ir rolę gerinant svetainę kviečiame skaityti čia.

Kaip minėta, verslo svetainės pagrindinė atliekama funkcija – reprezentacinė. Nesvarbu kokia jūsų niša ar verslo sritis – internetinis puslapis  bet kokiu atveju klientui turi būti aiškiai suprantamas ir patogus naudoti.

Jei esate tikslinės rūšies verslas, kurio klientai perka ir užsako paslaugas internete, tuomet vertėtų didžiausią dėmesį skirti funkcionalumui – patogi e-parduotuvė ir atsiskaitymas, galimybė susisiekti su jumis ir t.t.

Kitu atveju, jei esate netikslinis verslas, kuris svetainę naudoja tik informacijos pateikimui, veiklą daugiausiai vysto fiziniu pavidalu, reikės kur kas daugiau dėmesio skirti turiniui, svetainės dizainui ir patogumui gauti informaciją.

Efektyvios svetainės strategija apima visuotinį patogumą klientui, matomumą paieškos rezultatuose ir galiausiai reikš pelningesnį verslą. Toks principas iš esmės galioja tiek mažiems verslams, tiek didelėms bendrovėms. Vėliau beliks tik palaikyti žmonių interesą.

Kas lems sėkmę kuriant skaitmeninės rinkodaros strategiją?

Ko gero jau supratote, jog siekiant sėkmės, į savo strategiją būtina investuoti protingai, atsižvelgus į tai ko reikia rinkai, konkrečius klientus ir savo verslo galimybes.

Jūsų rinkodarai skirtų investicijų dalis turi būtų tokia, jog atneštų didžiausią įmanomą pelną, o pačios paslaugos ir prekės, lengvai ir patogiai pastebimos.

Kitas, be galo svarbus dalykas apie kurį jau šiek tiek šnekėjome – tai komunikacija.

Pagrindinis jūsų rinkodaros strategijos tikslas turėtų būti tiksli, efektyvi komunikacija, kuri padėtų pasiekti jūsų verslo tikslus ir kurti vertę.

Kuriant planus šiai strategijai, negalite apsieiti vien abstrakčiomis frazėmis tokiomis kaip „planuojame”, „numatome”, „bandysime” ir t.t. Turite pasidaryti aiškius ir apčiuopiamus rezultatus, kurių sieksite – pritraukti tam tikrą kiekį auditorijos, užklausų, peržiūrų ir pan.

Dar vienas dalykas, kuriuo remiantis reikia formuoti komunikacijos strategiją – tai jūsų verslo pagrindinis pobūdis. Jei esate tie, kurie „gyvena” vien iš pardavimų internete, reikės skirti daugiau lėšų ir dėmesio suformuoti pardavėjų skatinimo sistemai.

Kitu atveju, jei daugiausiai paslaugų parduodate fiziškai, pagrindinės skaitmeninės rinkodaros tikslas bus atvesti žmones iki jūsų fizinio verslo.

Svarbiausia mokėti utilizuoti bet kokio pobūdžio marketingo kanalus, kas tikrai atneš nuostabių ir efektyvių jūsų verslui rezultatų. Skaitmeniniai kanalai mums leidžia mokytis realiuoju laiku, t.y. galime sau leisti realiai testuoti ir matyti kokios pastangos labiausiai atsiperka paverčiant vartotojus realiais klientais.

Tradiciniai ir skaitmeniniai reklamos būdai. Kurį reklamos būdą pasirinkti?

Niekas nedraudžia kartu su skaitmeninės rinkodaros strategija kartu utilizuoti ir tradicinius reklamos būdus. Atvirkščiai, tai gali būti net labai rimtas įrankis, kurį turės jūsų verslas, bet neturės jūsų tiesioginiai konkurentai. Viskas priklausys nuo jūsų verslo ir siekiamos auditorijos, reikės tik viską suderinti.

Galbūt vienus žmones rasite internetiniuose skelbimuose, Facebook’e, o kitus – radijuje ar TV ekrane. Žinoma, pats metodų suderinimo procesas gali būti tikrai sudėtingas, kadangi reikia pagalvoti apie įvairius dalykus iki pat smulkmenų, tam, kad pasiekti norimą rezultatą.

Skaitmeninės rinkodaros klaidos. Kaip jų vengti?

Skaitmeninės rinkodaros klaidos

Formuojant strategiją, ypač jei esate visiškai naujas verslas – klaidų tikrai neišvengsite. Ir tai yra gerai, kadangi efektyvesnio būdo mokymuisi ir sužinojimui ko reikalauja rinka tikrai nerasite.

Norint, jog atkeliavęs iki jūsų žmogus ne tik užsisakytų, nusipirktų, tačiau taptu lojaliu klientu ir sugrįžtų dar ne vieną kartą pareikalaus pastangų ir gero planavimo įvairiose srityse – pradedant jų problemos identifikavimu, pasiūla, žmogaus pritraukimu, išlaikymu ir tolesnio ryšio palaikymu.

Jei pas jus svetainėje paprasta ir patogu apsipirkti, o klientams paprasta su jumis susisiekti, rasti tai ko jiems reikia – labai daug šansų, jog klientas sugrįš dar kartą, o tokie klientai yra ne tik reikalingi, bet ir geriausia reklama bet kokios srities verslui.

Žinoma, vien surinkus tokių klientų grupę, darbas nėra baigtas. Turite ne tik palaikyti savo atliekamų paslaugų ir produktų kokybę, bet kartu palaikyti žmogaus interesą domėtis jūsų veikla, gebėti patenkinti jų lūkesčius.

Kaip jau ir minėjome, klaidų formuojant savo įmonės reklaminę strategiją – neišvengsite, tačiau yra keletas principų, kuriuos galime paminėti kaip padedančius vengti didesnių klaidų.

Visų pirma, klaida būtų pamiršti savo pagrindinius verslo tikslus. Nemažai verslininkų pabando komunikaciją vienu būdu, nepavyksta, todėl tolimesnės pastangos apleidžiamos.

Toks požiūris – netinkamas.

Jei kalbame apie socialinius tikslus – galimybių ir kanalų – tikra begalybė. Net ir didžiausioms pasaulio įmonėms kažkada buvo nepavykę komunikuoti Instagram ar Facebook tinkluose, galbūt juose savo auditorijos tiesiog nerasite.

Visuomet palaikykite tam tikrą adekvatumo bei profesionalumo lygį ir stenkitės bendrauti su žmonėmis kuo įvairesniais būdais, iki tol kol atrasite tai, kas veikia geriausiai jūsų verslo nišai ir jūsų auditorijai.

Kita klaida yra beprasmių duomenų analizė. Jei nežinote ko norite su savo verslu, skaičiuoti savo reklaminių pastangų statistiką – „Patinka” paspaudimus, pasidalijimus, peržiūras ir t.t. – visiškai beprasmis dalykas.

Atkreipkite dėmesį į pardavimų rinkos gigantus tokius kaip „Ebay”, „Amazon” ir kitus – jų strategija, t.y. dėmesio kreipimas į kiekvieno žmogaus individualius poreikius ir pagal tai formuojamą rinkodaros strategiją.

Taigi, norint vengti klaidų rinkodaroje – būtina žinoti ko siekiate ir žinoti ko siekia jų potencialūs klientai.

Skaitmeninės rinkodaros profesionalai. Ar verta samdyti specialistus „iš išorės”?

Verslas be skaitmeninės rinkodaros strategijos – šiais laikais yra praktiškai neįmanomas. Žmonės vis labiau „keliasi” į virtualią erdvę, juos seka verslai, o kartu turėsite sekti ir jūs.

Nusibrėžę apčiuopiamus tikslus, suformavę strategiją ir atradę savo kanalus, galėsite tikrai pasiekti maksimalių rezultatų.

Verta paminėti, jog skaitmeninės rinkodaros strategijos vystymas ir išmokimas ją vystyti užima laiko, kartais tiek laiko, jog verslininkams nelieka laiko pačiam verslui.

O ką jau beminėti apie būtinybę nuolatos tobulėti, mokėti palaikyti tam tikrą toną, gebėti semtis naujų idėjų ir būti vienu žingsniu priekyje palyginus su konkurentais.

Mūsų įmonė siūlo tokias paslaugas e-verslininkams, norintiems atrasti savo auditoriją ir siekiantiems savo verslui suformuoti tinkamiausią strategiją.

Nors turime savo principus pagal kuriuos formuojame klientų skaitmeninės rinkodaros strategijas, laikomės nuomonės, jog į kiekvieną situaciją reikia žiūrėti unikaliai, nepabijoti būti kūrybišku ir kitokiu nei konkurentai. Ir taip, nebijoti klysti ieškant „aukso vidurio”.

Kiekvienas verslas gali uždirbti daugiau, tačiau tam ne tik reikia uolaus darbo, bet ir protingos strategijos.

Kas žino, galbūt žvilgsnis iš šono į jūsų verslą – būtent tai, kas padės jums pamatyti galimybes ir pakilti aukščiau konkurentų. Susisiekite su mumis pokalbiui, mes tikrai padėsime.