Turinio valdymo sistema (TVS) – tai aplinka leidžianti vartotojui kurti, administruoti ir keisti turinį svetainėje be papildomų techninių (programavimo) žinių.

Paprastai tariant, tai yra įrankis padėsiantis jums sukurti / administruoti jūsų svetainę, be poreikio patiems programuoti ją nuo nulio.

Vietoje to, kad visą sistemą kurti patiems, turinio valdymo sistema užtikrina itin paprastą metodiką kurti svetainės puslapiams, kelti paveikslėlius ir naudoti kitas funkcijas naudojant itin paprastą infrastruktūrą, tam, kad naudotojas galėtų iškart koncentruotis ties tokiais dalykai kaip turinio kūrimas ir pan.

Šiame tekste – plačiau apie Turinio Valdymo Sistemas ir jų veikimą.

EASYSEO tyrimas: Kokios turinio valdymo sistemos užima pirmąjį Google puslapį Lietuvoje →Sužinoti daugiau

Kaip veikia turinio valdymo sistema?

Tam, kad iliustruoti kaip veikia turinio valdymo sistema, geriausia yra imtis realaus pavyzdžio, su kuriuo tikėtina susidurs dauguma svetainių savininkų.

Žemiau pateiksime keletą pavyzdžių iš populiariosios WordPress turinio valdymo sistemos.

Naujo įrašo kūrimas

Neturint turinio valdymo sistemos savo svetainėje, įrašų ir puslapių kūrimas siekiant patalpinti naują turinį į svetainę būtų kur kas sudėtingesnis nei ją turint.

Kaip pavyzdys, jums reikėtų parašyti ne tik patį blogo įrašą, tačiau kartu jį tinkamai suprogramuoti HTML formatu, tam, kad nebūtų problemų jį pasiekti tiek vartotojams, tiek paieškos sistemos robotams.

Kokybiško turinio kūrimas – ir taip daug laiko atimantis dalykas, todėl turinio valdymo sistema šiuo atveju itin padės. Naujų įrašų kūrimas per WordPress yra tarsi darbas su Microsoft Word dokumentu – greitas ir paprastas.

Štai naujo įrašo svetainėje pavyzdys:

wordpress naujas įrašas

Paprasta, tiesa?

Darbas su medijomis

Tas pats galioja ir darbui su įraše naudojamomis medijomis, tokiomis kaip video ar paveikslėliai. Paspaudus kelis mygtukus galima laisvai įsikelti tai ko mums reikia be jokios būtinybės kažką kelti tiesiai į svetainės serverį.

wordpress medijos

Taigi, turinio valdymo sistema leidžia itin paprastai kurti ir administruoti turinį bei atvaizduoti jį vartotojams taip, kaip jūs pageidaujate.

Iš ko sudaryta Turinio Valdymo Sistema?

Pažvelgus labiau iš techninės pusės, matysime, jog turinio valdymo sistema yra sudaryta iš 2 pagrindinių dalių:

 • Turinio valdymo aplikacijos (TVA) – ši sistemos dalis leidžia vartotojus kurti ir administruoti naują turinį svetainėje (kaip pavyzdžiuose viršuje).
 • Turinio pateikimo aplikacija (TPA) – ši dalis yra nematomoji TVS dalis, kuri išsaugo jūsų įdėtą turinį duomenų bazėje ir atvaizduoja jį svetainės lankytojams.

Šios dvi aplikacijos užtikrina, jog turinio kūrimas yra paprastas ir greitas.

Kokie gali būti TVS pavyzdžiai?

WordPress (sistema, kurią naudojome pavyzdžiuose) yra ko gero geriausia turinio valdymo sistema. Nors žinoma, yra ir kitų TVS variantų, WordPress yra pati populiariausia ir statistiniai duomenimis, užimantis daugiau kaip 38 procentus TVS rinkos.

Verta atkreipti dėmesį, jog kalbėdami apie WordPress, mes turime omenyje ne WordPress.com platformą, kurioje galima kurti savo blog’ą, tačiau WordPress.org – open-source programinę įrangą, kurią galima laisvai parsisiųsti ir susirašyti į savo svetainę.

Apart WordPress, keletas populiarių TVS pavyzdžių būtų:

 • Joomla
 • CMS Made Simple
 • Drupal
 • Squarespace
 • Wix

Kokią svetainę galima sukurti naudojant turinio valdymo sistemą?

Dauguma iš minėtų turinio valdymo sistemų yra itin lanksčios, todėl nebus sudėtinga susikurti tokio tipo svetainę kurios jūs norite. Nors tokios platformos kaip pavyzdžiui Magento, labiau orientuosis į elektronines parduotuves, beveik visas likusias sistemas galima pakreipti pageidaujama linkme.

Grįžtant prie WordPress, ją galima panaudoti kuriant:

 • Statines svetaines (Paprastas svetaines informacijai paskelbti)
 • Blogus
 • Elektronines parduotuves
 • E-komercijos svetaines
 • Forumus
 • Narystės svetaines
 • Elektroninius portfolio

Ir t.t.

Kokia Turinio Valdymo Sistema yra geriausia?

Vieno teisingo atsakymo į šį klausimą ko gero nėra. Bet koks svetainės kūrėjas galėtų rasti rimtų argumentų, dėl ko būtent jo naudojama turinio valdymo sistema yra geriausia, tačiau pasakyti, jog būtent kažkuri viena TVS tiks 100 procentų ir bet kokiai situacijai yra neįmanoma.

Žinoma, pažvelgus į statistiką, galima sakyti, jog WordPress dominuoja TVS rinkoje ne be priežasties:

WordPress yra puikiai žinoma dėl savo paprastumo ir prieinamumo vartotojams, ieškančioms sistemos, kurios pagrindu būtų galima sukurti pageidautiną svetainę.

Kaip sukurti svetainę naudojant Turinio Valdymo Sistemą?

Norintiems susikurti savo svetainę, rekomenduotume vadovautis tokia įvykių seka:

 • Įsigykite domeną ir hostingo (svetainės prieglobos) paketą
 • Įsirašykite, arba paprašykite specialisto įrašyti WordPress sistemą į jūsų svetainės serverį
 • Sukonfiguruokite TVS pagal norimą funkcionalumą ir turinio atvaizdavimą
 • Pradėkite kurti naudingą turinį naudojantis TVS meniu.

Pabaigai

Trumpai aptarėme turinio valdymo sistemas. Galima sakyti, jog tai yra itin paprastas būdas kurti ir administruoti savo svetainės turinį bei susikurti tokią svetainę, kuri padėtų siekti verslo tikslų. Kitu atveju, jos kūrimui būtų reikalinga žymiai sudėtingesnė metodika.